Kwota zbiórki: 63 000 zł

Cel zbiórki: Leczenie komórkami macierzystymi i zakup urządzenia multifunkcyjnego Baffin TRIO

Czas trwania zbiórki: 13.03.2018 – 30.03.2019

Maja ma 10 lat, choruje od 5-tego miesiąca życia na padaczkę lekooporną w wyniku zakażenia wirusem cytomegalii, uaktywnionym po szczepieniu. Życie dziewczynki to ciężka walka z nierównym przeciwnikiem, jakim jest choroba, częste pobyty w szpitalach i intensywna rehabilitacja. Dziewczynka nie chodzi i nie mówi, przestaje siedzieć i często ma już problemy z połykaniem pokarmów.

Jak pisze mama Mai: „Wykorzystaliśmy już wszystkie możliwości leczenia: wielokrotną modyfikację leków dostępnych w Polsce i zagranicą. Często leczenie było dla córki bardzo przykre i trudne, obarczone poważnymi skutkami ubocznymi. Ogromną szansą na poprawę stanu zdrowia jest przynosząca dobre efekty terapia komórkami macierzystymi, leczenie jest na etapie eksperymentu medycznego, więc nie jest refundowane a jego koszt jest zupełnie poza naszymi możliwościami finansowymi.”

Całkowity koszt terapii wynosi 82 tys. zł., pierwszy zabieg odbył się 31.08.2017 r., drugi 30.11.2017 r., kolejne 3 są planowane co 3 miesiące a ich koszt wyniesie po 16 tys. zł. Stan Mai po 2 zabiegach zaczął się poprawiać, dlatego Jej Mama z ogromną determinacją próbuję pozyskać środki finansowe na kontynuację leczenia, aby nie zmarnować dotychczasowych efektów. Dla powodzenia terapii ważne jest, aby podawanie komórek odbywało się planowo, kolejny przeszczep powinien już nastąpić na koniec lutego 2018, niestety nie udało się zebrać wymaganej kwoty, więc został przesunięty na 15 marca.

Potrzeby finansowe związane z chorobą Mai są ogromne. Dziewczynka wymaga specjalistycznego, kosztownego leczenia, intensywnej, kompleksowej rehabilitacji, zaopatrzenia ortopedycznego: gorsetu zapobiegającego pogłębianiu się skoliozy, ortezy na kończyny dolne, obuwia ortopedycznego, sprzętu rehabilitacyjnego. Maja potrzebuje na tym etapie leczenia również specjalistycznego urządzenia multifunkcyjnego Baffin TRIO, służącego do pionizacji i prawidłowego siedzenia, którego koszt wynosi 15 000 zł.

63%Zebrano 39404zł z 63000złModli się 42 osób38 dni do końca akcjiWsparło nas 119 osób