Cel zbiórki: Zakup specjalistycznych, nierefundowanych leków

Czas trwania zbiórki: 08.02.2018 – 30.04.2018

Na imię mam Marceli i mam 18 lat. Pomimo choroby jestem pogodny i radosny. Mam wiele zainteresowań. Lubię majsterkowanie i programy z tym związane. Wykonuję różne prace plastyczne oraz techniczne, gram w gry komputerowe, słucham muzyki, przede wszystkim rapu.

Od 4. roku życia jestem leczony na padaczkę lekooporną, niedowład połowiczy prawostronny oraz upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym. W badaniach RM mózgu stwierdzono u mnie zmiany niedotlenieniowo-niedokrwienne w istocie białej mózgu. W dziewiątym roku życia wykryto niskorosłość. Zdiagnozowano również wielohormonalną niedoczynność przysadki. Stale przyjmuje leki przeciwpadaczkowe oraz hormonalne. Zaprzestanie przyjmowania leków, bądź nieprawidłowe dawkowanie, wiążę się z ryzykiem ciężkiego stanu, jakim jest przełom nadnerczowy, będący bezpośrednim stanem zagrożenia mojego życia. Do chwili obecnej leczenie było refundowane poprzez program z NFZ. Z chwilą ukończenia 18. roku życia bardzo ważny lek, który przyjmuję nie jest już refundowany. Miesięczny koszt mojego leczenia wynosi 1200 złotych – z czego tylko jednego leku to 998 zł. Koszty zakupu leków zdecydowanie przerastają możliwości finansowe mojej mamy.

Dlatego zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich ludzi o wielkim sercu o wsparcie finansowe na zakup moich leków, abym mógł dalej żyć…

136%Zebrano 16360zł z 12000złModli się 6 osób-296 dni do końca akcjiWsparło nas 19 osób