20160318_114552

Cel zbiórki: 9-miesięczna terapia neuropsychologiczna dla Tomka

Czas trwania zbiórki: 30.11.2016 – 28.02.2017

Życie zmusiło mnie do szukania pomocy finansowej dla mojego najmłodszego syna. Tomuś jest radosnym 9-latkiem, u którego zdiagnozowano niejasnego pochodzenia czołowo-skroniową padaczkę lekooporną.

W padaczce nie ma nic strasznego… jednak duża ilość ataków, powoduje stopniowe i regularne uszkadzanie obu płatów – skroniowego i czołowego. Ogólnie mówiąc, syn nie przyswaja wiedzy… posiada pamięć wybiórczą.  Jego kłopoty z koncentracją uniemożliwiają mu naukę na poziomie jego rówieśników. Bez rehabilitacji, jego stan będzie się stale pogłębiał, co może doprowadzić do głębokiego upośledzenia. To, co nam przychodzi w odruchu bezwarunkowym, u Tomusia można i trzeba wyuczyć. Z racji jego bardzo młodego wieku przy współpracy specjalistów – neuropsychologów i behawiorystów – można popracować z nim, tak, aby jego komórki mózgowe przejęły funkcji tych, które zostały uszkodzone atakami padaczki. Niestety czas tu odgrywa bardzo dużą rolę. Sztab specjalistów … psychologów, psychiatrów, neuro- i epileptologów zalecił regularne terapie neuropsychologiczne. U syna pojawiły się również zachowania agresywne… podczas ataków zaczyna stanowić zagrożenie dla siebie jak i ludzi, z którymi przebywa. Krzyczy, płacze, gryzie i bije, rzuca dokładnie wszystkim, co ma pod ręką. Na razie z racji jego niewielkiego wzrostu osoba dorosła jest w stanie go przytrzymać … Ale, co będzie jeśli już jako rosły nastolatek tak będzie się zachowywał? … I tu niezbędna jest kolejna terapia … nauczenie jego mózgu sterowania emocjami.

20160724_185318
Musze zrobić wszystko, aby  zwiększyć szanse startu Tomusia w dorosłe życie. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc finansową na terapię Tomka. Jeden miesiąc terapii  to 1800 zł. Na chwilę obecną umowę z Centrum Diagnozy i Terapii w  Sopocie  podpisaną mam do września 2017 r. Jednak już wiem, że Tomuś będzie powtarzał III klasę, a co za tym idzie będę musiała przedłużyć tą umowę.
Terapia trwa od września br. i już widać postępy. Tomuś bardziej panuje nad frustracją i jego reakcje są mniej impulsywne. Rzadziej pojawiają się zachowania agresywne. Jednak mózg wciąż musi być regularnie ćwiczony.
Każda złotówka ofiarowana na terapię Tomusia przybliża jego szanse na normalne, samodzielne w przyszłości życie.

Dziękuję bardzo w imieniu syna za poświęcony nam czas …

Anna

103%Zebrano 16652zł z 16200złModli się 21 osób-722 dni do końca akcjiWsparło nas 70 osób