Renata_remont_POMAGAM_01.JPG_

Pani Renata to młoda mama samotnie wychowująca 8 dzieci, w tym niepełnosprawną Hanię. Jej mieszkanie wymaga pilnego remontu. Zbliża się zima, a w mieszkaniu brakuje dobrego systemu ogrzewania – cały „system” to… piec-koza. Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu w domu tej rodziny najbardziej potrzebnych prac remontowych, takich jak rozprowadzenie ciepła w domu, oddzielenie pieca od części mieszkalnej i remont ścian.

***

Pani Renata samotnie wychowująca ośmioro dzieci (w tym dwie pary bliźniaków). Wszystkie dzieci są jeszcze małe – najstarszy syn, Szymon, ma 13 lat, najmłodsze, bliźniaczki, mają 12 miesięcy. Mimo młodego wieku, pani Renata przeszła już w swoim życiu bardzo wiele. Ojciec dzieci od wielu lat nadużywa alkoholu i w chwili obecnej nie mieszka z rodziną. Pani Renata sama dba o dom i opiekuje się dziećmi. Przyznaje otwarcie, że nie jest jej łatwo. Utrzymuje się z zasiłków i zapomóg oraz z darowizn od mieszkających w okolicy osób, jednak wszystko to ledwie wystarcza na związanie końca z końcem.

Renata_remont_POMAGAM_02

W ostatnim czasie rodzina otrzymała od Gminy nowe mieszkanie. Lokal o powierzchni 67 m2, składa się z jednego pokoju z aneksem kuchennym i małą 2,5 metrową łazienką. Chcąc lepiej zagospodarować przestrzeń, pani Renata podzieliła pokój stawiając w nim segment, jednak nie jest to rozwiązanie idealne. Lokal domaga się remontu. Mieszkanie jest zawilgocone, a poza tym maluchy bardzo szybko brudzą ściany, zatem przydałoby się solidne tynkowanie i pokrycie ścian odpornymi na plamy materiałami.

Na wszystkie trudności nakłada się choroba jednej z bliźniaczek. Hania jest pacjentką Hospicjum Domowego Caritas, gdyż ma szereg sprzężonych wad rozwojowych, przez co wymaga stałej opieki, leczenia i rehabilitacji. Jednoczesna opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem i gromadą 7 pozostałych maluchów nie jest sprawą łatwą, ale pani Renata doskonale daje sobie radę. Niestety na pewne rzeczy pani Renata nie ma wpływu. Wilgoć i kurz unoszące się w mieszkaniu sprawiają, że Hania ciągle łapie jakieś infekcje.

Renata_remont_POMAGAM_03Tym, co spędza sen z powiek pani Renacie jest jednak przede wszystkim zbliżająca się wielkimi krokami zima, gdyż w mieszkaniu nie ma kaloryferów, a jedynym źródłem ciepła jest w nim piec-koza. Ogrzewanie stanowi w tym momencie dwojaki problem. Pojedyncze źródło ciepła może się okazać zbyt słabe do ogrzania całego pomieszczenia. Z drugiej strony pani Beata boi się w ogóle jej używać, gdyż nie jest ona w żaden sposób oddzielona od części mieszkalno-kuchennej, nie ma wokół niej żadnych zabezpieczeń, co sprawia, że istnieje duże niebezpieczeństwo, iż któreś z najmłodszych dzieci niechcący się o nią oparzy (pilnowanie wszystkich członków tak dużej gromadki dzieci przez cały czas jest zwyczajnie niemożliwe). Brak ogrzewania sprawia, że w mieszkaniu pojawia się wilgoć, ta z kolei przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia małej Hani.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu w domu tej rodziny najbardziej potrzebnych prac remontowych, takich jak rozprowadzenie ciepła w domu, oddzielenie pieca od części mieszkalnej i remont ścian.

  • Cel zbiórki:  sfinansowanie niezbędnego przed zimą remontu mieszkania dla 9-osobowej rodziny
  • Czas zbiórki: 25 września – 24 listopada 2015 r.

 

728x90_wesprzyj_pomagam3

112%Zebrano 44757zł z 40000zł