barak

Czas trwania akcji: 11.05 -11.07.2016 r.

Cel zbiórki: dokończenie budowy domu

Państwo Ciężak od 20 lat mieszkają w podarowanym im przez gminę drewnianym kontenerze. Stworzyli w nim, mimo bardzo trudnych warunków, dom pełen rodzinnego ciepła dla siedmiorga swoich dzieci, w tym niepełnosprawnej córki Małgosi. Zdrowe dzieci powoli usamodzielniły się, są bardzo przywiązani do rodziców i siostry, ale nie są w stanie pomóc rodzicom w budowie domu.

Starsi już rodzice opiekują się niepełnosprawną córką. Małgosia jest pogodna, jest całym życiem dla swojej matki, ale też wymaga bardzo dużego zaangażowania niemłodej już rodzicielki. Rodzina żyje w bardzo trudnych warunkach lokalowych. Ich dom to drewniany kontener bez bieżącej wody, toalety ani łazienki. Jedno bardzo małe pomieszczenie (13 metrów kwadratowych) służy za kuchnię, pokój dzienny i sypialnię. Dochody rodziny nie pozwalają na przeprowadzenie remontu, a równocześnie są zbyt wysokie, by liczyć na częste i większe wsparcie finansowe ze strony Pomocy Społecznej.

dom_2

Tymczasem możliwa stała się przebudowa starego drewnianego domu. Powołany w gminie komitet zajął się zbieraniem pieniędzy i prowadzeniem budowy. Uporządkowano sprawy spadkowe, wywiercono studnię głębinową, zakupiono projekt przebudowy domu i rozpoczęto prace. Okazało się, że drewniany dom jest w tak złym stanie, że trzeba go zburzyć i na jego miejscu wybudować niewielki budynek z pustaków. Stanęły już fundamenty i ściany. Prace posuwają się do przodu, jednak bez pomocy z zewnątrz nie uda się doprowadzić budowy do końca. Trzeba dom pokryć dachem, zamontować podłogi i instalacje, zbudować kuchnię i łazienkę. Chcemy zebrać na ten cel 50 000 zł, by Małgosia z rodzicami mogła zamieszkać wreszcie w normalnych warunkach.

39%Zebrano 19616zł z 50000zł